Distribúcia veterinárnych liekov

Popri laboratórnej činnosti začala spoločnosť VETWELL aj s distribúciou veterinárnych liečiv, prípravkov, kŕmnych aditív a krmív od spoločností Protexin, Ecuphar, AB7 Industies, Sergeant’s, Diafarm, Mark & Chapell, Daavision, Kanters, Nor feed, Novadan a PROFormance Pet Products.

VETWELL - PDF KATALÓG PRODUKTOV 2020

PRODUKTY PRE ĽUDÍ:

PRODUKTY PRE HOSPODÁRSKE ZVIERATÁ:

DIAGNOSTIKA:

VETERINÁRNE LIEKY A PRÍPRAVKY PODĽA ÚČELU POUŽITIA:

Protexin® Pro-Enzorb 60cps

PROBIOTICKÝ DOPLNOK KRMIVA NA PODPORU
EXOKRINNEJ FUNKCIE PANKREASU

Autor  fotografií: Anna Žebméryová  I  www.annazembery.com  I  anazembery@gmail.com

Pro-Enzorb obsahuje vysoko aktívnu zmes troch pankreatických enzýmov – lipázu, amylázu a proteázu. Vyčistené a koncentrované prasacie pankreatické enzýmy sú vložené do enterosolventne potiahnutých mikropeliet. Tento enterosolventný obal poskytuje úplnú ochranu enzýmov pred nízkou hladinou pH žalúdka. Tým sa neporušené dostanú do tenkého čreva. V alkalickom prostredí dvanástnika sa enterosolventný obal rozloží a uvoľní pankreatické enzýmy, ktoré pozitívne pôsobia na trávenie tukov, sacharidov a bielkovín.

Pankreatin
Pankreatické enzými sú veľmi citlivé na zmeny hladiny pH a v kyslom prostredí žalúdka sú zničené. Nechránené enzýmy sú v žalúdku zničené a naviac môžu spôsobiť podráždenie sliznice v ústnej dutine alebo na koži.

Exokrinná nedostatočnosť pankreasu (EPI)
je syndróm spôsobený nedostatočnou syntézou a sekréciou pankreatických enzýmov. V prípade zníženej hladiny a aktivity pankreatických enzýmov dochádza k maldigescii. Nestrávená potrava v tráviacom trakte spôsobuje hnačky, zmeny črevnej mikroflóry a úbytok hmotnosti. Medzi hlavné klinické príznaky spojené s

EPI patrí:
pokles hmotnosti; časté hnačky; zmeny chuti do jedla – nadmerná chuť do jedla, vyhľadávanie zostatkov mršín, konzumácia výkalov a akýchkoľvek nepotravinových vecí; zlý stav srsti; plynatosť; škŕkanie v bruchu Klinické príznaky sú viditeľné iba v prípade, že pankreas prestal fungovať z viac ako 85% 1 (poznámka č. 1 z letáku Pro Enzorb – 1 Nelson RW, Couto…) Medzi bežné komplikácie spojené s EPI patrí aj znížená hladina kobalamínu v sére (Vitamín B12) a dysbióza črevnej mikroflóry. 70% psov s novo diagnostikovanou EPI má príznaky dysbiózy črevnej mikroflóry.

Dávkovanie: NEPODÁVAJTE CELÉ KAPSULY. Otvorte kapsuly a obsah zmiešajte s krmivom. Denná dávka kapsúl by mala byť rovnomerne rozdelená do všetkých dávok krmiva. Množstvo môže byť upravené tak, aby sa dosiahla normálna konzistencia stolice a zodpovedajúci prírastok hmotnosti.

Zloženie: Každá kapsula obsahuje: 480 mg pankreatických enzýmov vo forme mikropeliet s enterosolventným povlakom; lipáza – 29,000 Ph. Eur. U. (minimálne); amyláza – 22,604 Ph. Eur. U. (minimálne); proteáza – 1,450 Ph. Eur. U. (minimálne); Enterococcus faecium (NCIMB 10415) 4b1707; 1x 108 CFU; kobalamín (vitamín B12) – 1 mg (minimálne)
Dávkovanie: Do 20 kg 1 kapsula, nad 20 kg 2 kapsuly denne.
Výrobca: Probiotics International Ltd.(Protexin), Lopen Head, Somerset, TA13 5JH, UK